نیروهای مسلح پناهگاه مطمئن ملت هستند  چاپ

تاریخ : شنبه 14 مرداد 1396 در ساعت 18:11

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در جمع دانشجویان دانشگاه های رزم مقدماتی مشترک ارتش گفت : فلسفه تشکیل نیروهای مسلح این است که اگر ملتی در معرض تهدیدات دشمن قرار گیرد، پناهگاهی برای ملت باشند.

 

 به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در جمع دانشجویان دانشگاه های رزم مقدماتی مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شما در آینده نزدیک با ایفای نقش مسیر اقتدار ملت ایران را رقم خواهید زد.
نایب رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: یکی از واقعیاتی که جامعه انسانی همیشه با آن روبرو بوده، تهدیدات گوناگون است. دشمنانی که سلامت فکری، اقتصادی ، اخلاقی، روحی و روانی یک جامعه را تهدید می کنند،  هدفشان تحقق فروپاشی جوامع انسانی و آسیب زنان، مردان، جوانان و افراد آن جامعه است.
وی گفت: جوامعی می تواند سلامت، عزت، اقتدار امنیت و راه رشد تعالی را طی کنند که کاملا تهدیدها و فرصت ها را رصد کرده و برای بهره گیری شایسته از این فرصت ها برنامه ریزی و نقشه راه داشته باشند که در این مسیر آموزه های دینی و قرآنی مهمترین راه برای دست یابی است.
وی با بیان ضرورت تشکیل نیروهای مسلح افزود: شکل گیری نیروهای مسلح دقیقا برای رویارویی منطقی، صحیح و مقتدرانه با تهدیدها و تبدیل آن به فرصت ها است. فلسفه تشکیل نیروهای مسلح این است که اگر ملتی در معرض تهدیدات دشمن قرار گیرد، پناهگاهی برای ملت باشند و شما افسران آینده ارتش پناهگاه مطمئنی برای ملت هستید.
حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه اظهار کرد: امنیت کشور مرهون اقتدار شما جوانان است برای ایفای نقش در این جایگاه برگزیده شده اید. در کشور ایران دو بازوی مقتدر ارتش و سپاه تعریف شده است. دو نهادی که به دلیل تجربه گران سنگ دوران دفاع مقدس و دستاوردهای ارزشمند آن از یک ساختار و سازمان کارآمد برخوردارند. از این منظر جمهوری اسلامی ایران در بین کشورهای دیگر دارای ویژگی های ممتازی است، قرارگرفتن این دو نیرو در کنار هم برای تحقق اهداف و آرمان مشترک تحت فرماندهی مقام عظمای ولایت نیروهای مسلح ما را در جایگاه برتر قرار داده است.
وی افزود: امروز از نظر فناوری و دست یابی به مرزهای علم، نیروهای مسلح ما به ویژه ارتش و سپاه از یک موقعیت فاخری برخوردار هستند اما قبل از انقلاب ظرفیت قابل قبولی نداشتند، فناوری های نو، قدرت موشکی، پدافند هوایی و فرصت های فرا منطقه ای علومی هستند که امروز نیروهای مسلح ما به آن دست یافته اند و جمهوری اسلامی ایران با شتاب برای دست یابی به مرزهای فناوری حرکت می کند.
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد به نقش نیروی انسانی مومن و کارآمد در نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی نقش مهم و تعیین کننده ای را در همه عرصه ها و در حوزه مهم نیروهای مسلح دارند، تجهیزات و فناوری های نوین زمانی مفیدند که در دست نیروهای انسانی کارآمد، متعهد، متدین و با انگیزه باشد.
وی ایمان و اتکال به خدا را از ضروریات برنامه های جوانان خواند و گفت: اتکال به خداوند رمز اقتدار انسان های مومن است و کسی که خود را به خدا بسپارد خداوند او را از تمام بلیات دور نگه می دارد، با مطالعه زندگی حضرت امام (ره) به عنوان برجسته ترین چهره علمی و برترین قدرت مطرح در جهان خواهید دید ایشان هیچ وقت گرفتار غرور نشد چرا که در همه زوایای زندگی خدا را می دید، شما جوانان که افسران آینده ارتش هستید باید با اتکال به خداوند در مسیر فرماندهی گام های بزرگی را بردارید.
 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.