تصمیم ترامپ برای اخراج استراتژیست ارشد خود  چاپ

تاریخ : شنبه 28 مرداد 1396 در ساعت 06:25
رییس جمهور آمریکا تصمیم گرفته استیو بنن را اخراج کند.

تصمیم ترامپ برای اخراج استراتژیست ارشد خودبه نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرد دونالد ترامپ -- رئیس جمهور آمریکا -- تصمیم گرفته است استیو بنن، استراتژیست ارشد خود برکنار کند.

 

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از فردی نزدیک به استیو بنن نوشت: بنن هفتم اوت استعفای خود را تقدیم ترامپ کرده و قرار بود خبر استعفای او این هفته اعلام شود اما این کار به علت حوادث در ایالت ویرجینیا به تاخیر افتاد.

تکمیلی: سخنگوی کاخ سفید برکناری استراتژیست ارشد ترامپ را تایید کرد

سخنگوی کاخ سفید با تایید خبر رسانه‌های آمریکایی اعلام کرد امروز روز آخر حضور «استیو بنن» در کاخ سفید است.

ترامپ از نخستین روز انتخاب «استیو بنن» به عنوان استراتژیست و مشاور ارشد خود با انتقاد شدید دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان و همچنین افکار عمومی آمریکا مواجه شده بود.

«استیو بنن» دارای سوابق نژادپرستانه است و در پی حوادث هفته گذشته در شارلوتسویل، فشارها علیه ترامپ برای برکناری او به شدت افزایش یافت.

وی از موافقان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران بود و پیش از این، چندین مورد مشاجره میان او و «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا و «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر سر اعلام پایبندی ایران به برجام گزارش شده بود.

«استیو بنن» یکی از مرموزترین و قدرتمندترین افراد در تیم ترامپ به شمار می‌رفت تا جاییکه بسیاری از او تحت عنوان «تصمیم‌گیر اصلی سیاست‌های ترامپ» و «قدرت پشت پرده در کاخ سفید» یاد می‌کردند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.