24 ساعته از آسمان ایران حفاظت می‌کنیم  چاپ

تاریخ : سه‌شنبه 7 شهریور 1396 در ساعت 06:21
امیر سرتیپ اسماعیلی در نشست خبری:

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: ما ٢٤ساعته و بدون تعطیلی از آسمان ایران حفاظت می کنیم.

 

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) طی سخنانی در نشست خبری که در آستانه دهم شهریورماه (روز پدافند هوایی) برگزار شد، با اشاره به برخی دستاوردهای جدید این قرارگاه، اظهار داشت: سامانه «سما» یک سامانه دو منظوره برای تعیین وضعیت آب و هوا و استفاده جهت سامانه های پدافندی است که در 400صد نقطه استقرار دارد و در آینده در کل کشور مستقر می‌شود.
وی همچنین ادامه داد: سامانه «صامت ١» دیگر دستاورد قرارگاه با هدف یکپارچه سازی سامانه های شنود الکترونیک است و این امکان را به شیکه یکپارچه می‌دهد که سایت های شنود از هم مطلع باشند و اهداف را کشف کنند.
امیر اسماعیلی افزود: این سامانه در کشور مستقر شده است و عملیاتی است و قابلیت کشف اهداف در هوا و زمین و دریا را دارد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاطرنشان کرد: سامانه سوم، سامانه «سمیع» است که برای اولین بار در منطقه این رادار در ایران تولید شده است.
اسماعیلی گفت: این سامانه توانایی کشف اهداف و مسیر یابی در ارتفاع متوسط را دارد و مدیریت یکپارچه کنترل هوایی بین سازمان هواپیمایی و پدافند را ایجاد می‌کند. این رادار بومی که توسط پدافند طراحی و تولید شده و در انتهای برنامه پنج ساله ششم توسعه و تعداد بیشتری از آن تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه ما ٢٤ساعته و بدون تعطیلی از آسمان ایران حفاظت می کنیم، تصریح کرد: از سال ٩٣، ایکائو لقب امن ترین آسمان منطقه را به ایران داده و این از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه تمام رزمایش‌ها و عملیات‌های نیروهای نظامی با پشتیبانی و حضور پدافند هوایی صورت می‌گیرد، افزود: قرارگاه در هر ماه در یک رزمایش یا حضور و شرکت داشته یا خودش برگزار کرده است.
امیر سرتیپ اسماعیلی تاکید کرد: هرکشوری به ایران حمله کند اگر آمدنش دست خودش باشد که نیست، رفتنش قطعا با خودش نخواهد بود و در اینجا مدفون می‌شود

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.