جبیر: به محض حل مسئله فلسطین، اسرائیل را به رسمیت می‌شناسیم  چاپ

تاریخ : یکشنبه 17 دی 1396 در ساعت 06:16

وزیر خارجه سعودی مدعی شد کشورهای عربی، به محض حل نزاع میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها، «اسرائیل» را به رسمیت خواهند شناخت.

 به نقل از پایگاه اینترنتی «الساعه الثامنه»، عادل جبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، تاکید کرد کشور‌های عربی، «اسرائیل» را به رسمیت خواهند شناخت و با آن رابطه برقرار خواهند کرد.


او در گفتگو با شبکه‌ای فرانسوی مدعی شد: به محض اینکه به راه حلی دائم برای نزاع فلسطینی-اسرائیلی دست یابیم، همه کشور‌های عربی و اسلامی، اسرائیل را به رسمیت خواهند شناخت و با آن روابط برقرار خواهند کرد. 

وزیر امور خارجه عربستان سعودی، اشاره کرد که 55 کشور، در نشستی در بحرین این تصمیم را اتخاذ کردند.

جبیر در اظهاراتی وقیحانه افزود: منافع مشترکی میان عربستان و اسرائیل وجود دارد، اما به دلیل نبود رابطه دوجانبه بین دو طرف، نمی‌توان از محوری آمریکایی-سعودی-مصری-اسرائیلی در مقابله با ایران صحبت کرد.

او همچنین گفت که ریاض با بیانیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، مخالفت کرد؛ زیرا این امر با تعیین جایگاه نهائی این شهر پیش از رسیدن به توافقی دائم در تعارض بود.

وزیر خارجه عربستان همچنین با تاکید بر ضرورت اینکه قدس شرقی باید پایتخت فلسطین باشد، گفت: راه حل دو کشور، بهترین گزینه است.

نظرات (1)
سلام. به روز رسانی وبلاگ و وب سایت می بایست به صورت روزانه و با اخبار متنوع به روز بشود تا بتوانید مخاطبین لازم را جذب نمایید.صرف ایجاد وبلاگ و وب سایت مطرح نیست بلکه با بازنشرمطالب بتوانیم اهداف مورد نظر را به مخاطبین منتقل نماییم. چنانچه وبلاگ و وب سایت نتواند نیازمندی های مخاطب را (تنوع اخبار) را پاسخ دهد یقینا مخاطب رغبتی برای مراجعه بعدی به وبلاگ و وب سایت نشان نخواهد داد.در این زمینه انتظار بیشتری وجود دارد. موفق باشید.
دوست خوبم:
سلام
با تشکر از نظراتتون.
بنده قصد ادامه کار وبلاگ رو ندارم و صرفاً به عنوان سرگرمی بعضی اوقات مطلب می ذارم.
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.